Aurora Garden na GARDENII
Aurora Garden na GARDENII

Najbardziej inspirujące wydarzenie w sektorze ogrodniczym

 

W ostatni weekend lutego 2019 roku Poznań stanie się najbardziej pożądanym miejscem dla profesjonalistów z branży ogrodniczej oraz miłośników przydomowej zieleni. Na dwa miesiące przed Targami GARDENIA można śmiało powiedzieć, że będzie to najbardziej inspirujące wydarzenie w sektorze ogrodniczym 2019 roku.

 

GARDENIA to znana  marka o ugruntowanej pozycji na rynku. Targi to największe spotkanie w branży ogrodniczej w Polsce i jedna z wiodących imprez o tej tematyce w Europie. Każda edycja przyciąga kilkadziesiąt tysięcy uczestników, którzy szukają inspirujących rozwiązań i nowych możliwości.

 

Ogrodnictwo, florystyka, dekoracja, sport i rekreacja

W dniach 21-23 lutego na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się kolejna edycja bloku Targów dedykowanych trzem przenikającym się branżom: ogrodniczej, florystyczno-dekoracyjnej i sportowo-rekreacyjnej. W 2019 roku Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa
i Architektury Krajobrazu GARDENIA, Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych SPECIAL DAYS, Targi Branży Sportowej i Rekreacyjnej SPORT INVEST, zajmą łącznie 9 pawilonów, które po brzegi wypełni różnorodna ekspozycja oraz nowości produktowe na zbliżający się sezon.

 

Bogata oferta wystawiennicza

Targi GARDENIA to bogata oferta, na którą składają się m.in.: materiał roślinny, artykuły ogrodnicze, maszyny, narzędzia oraz sprzęt ogrodniczy, nawozy i środki ochrony roślin, akcesoria do nawadniania, torfy, podłoża, elementy małej architektury krajobrazu, meble ogrodowe czy grille. Wydarzenie dedykowane jest właścicielom i pracownikom hurtowni, centrów i  sklepów ogrodniczych, osobom odpowiedzialnym za tereny zieleni miejskich i osiedlowych, architektom krajobrazu, przedstawicielom firm wykonujących ogrody, właścicielom gospodarstw ogrodniczych i szkółkarskich, a także szerokiej publiczności, czyli wszystkim miłośnikom ogrodów. Część ekspozycji poświęcona będzie również artykułom florystycznym i dekoracyjnym oraz elementom dekoracyjnym, na które składają się ozdoby świąteczne i całoroczne. W ramach Targów SPORT INVEST będzie można zobaczyć nawierzchnie sportowe sztuczne i naturalne, baseny, wyposażenie sportowe dla ośrodków Wellness
i SPA czy oświetlenie lub nagłośnienie obiektów sportowych.

 

Wiedza, doświadczenie i innowacje w jednym miejscu

Na Targach GARDENIA spotkają się profesjonaliści, którzy wymienią się wiedzą,  doświadczeniem i innowacyjnym podejściem do tematu ogrodnictwa. To właśnie ono  stanowi siłę napędową dla całej branży ogrodniczej. Wystawcy, którzy licznie i ze znacznym wyprzedzeniem, zarezerwowali powierzchnię wystawienniczą, rozpoczęli już przygotowania do udziału w Targach. Zaskoczą zwiedzających, swoich partnerów biznesowych, a także i konkurencję. nie tylko oryginalnymi aranżacjami stoisk, ale i interesującymi nowościami.

 

Relacje biznesowe, wiedza i praktyka 

Targi to nie tylko możliwość bezpośredniego nawiązania relacji biznesowych na stoiskach wystawców, ale także szereg wydarzeń towarzyszących będących źródłem dobrych praktyk
i profesjonalnej wiedzy. W ramach Tragów GARDENIA oraz SPECIAL DAYS  odbędzie się cykl spotkań, których celem jest podzielenie się wiedzą teoretyczną i praktyczną oraz zainicjowanie debaty na temat wyzwań ważnych dla ogrodnictwa. SPECIAL DAYS to także prowadzone na najwyższym poziomie pokazy florystyczne, które co roku goszczą mistrzów florystyki dzielących się z gośćmi targowymi wiedzą techniczną, ale przede wszystkim inspirują i zachęcają do kreowania finezyjnych aranżacji kwiatowych.

 

III KONGRES LIDERÓW BRANŻY OGRODNICZEJ

Pełna koncentracja na zyskownym biznesie – tak jednym zdaniem opisać można dotychczasowe dwie edycje unikalnego w swej formule szkolenia, jakim jest Kongres Liderów Branży Ogrodniczej. Ale zyskowny biznes to nie tylko sprzedaż – to także, a być może przede wszystkim, optymalizacja procesów, prowadząca do bardzo dobrej organizacji pracy i sprzedaży. Właśnie tej tematyce poświęcona będzie przyszłoroczna odsłona kongresu.

 

XIII Forum Miejska Sztuka Ogrodowa

Na uczestników XIII Forum Miejska Sztuka Ogrodowa czekają panele dyskusyjne z udziałem branżowych profesjonalistów, kilka godzin interesujących rozmów oraz spora dawka użytecznej wiedzy. O wyzwaniach, jakie stoją obecnie przed architekturą krajobrazu w Polsce
i na świecie rozmawiać będą eksperci z różnych dziedzin „zieleniarskiej” branży. Organizatorami Forum jest redakcja miesięcznika „Zieleń Miejska” oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie. Forum poprowadzą wspólnie dr hab. Piotr Urbański z Katedry Terenów Zieleni i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Dominik Szymański, redaktor prowadzący miesięcznika „Zieleń Miejska”. Podczas MSO rozwiązana zostanie także VIII już edycja konkursu wydawnictwa Abrys „Inspiracje w przestrzeni”, w którym młodzi architekci krajobrazu wykazać mogą się kreatywnością w zaprojektowaniu ogrodu społecznego.

 

Warsztaty z Wojtkiem Wardeckim

Osoby, którym kiełkuje w głowach pomysł na nową zieloną aranżację, zapraszamy do udziału
w warsztatach „Las w żarówce – Zielona energia”. Poprowadzi je Wojtek Wardecki, któremu w żyłach płynie zielona krew. Warsztaty podzielone na trzy grupy, odbędą się w sobotę, 23 lutego 2019 roku
w paw. 6.
Uczestnicy warsztatów za pomocą specjalistycznych narzędzi, będą mogli się poczuć, jak na sali operacyjnej i z precyzją stworzą las w żarówce. Liczba miejsc ograniczona, o udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Bilety już niebawem będzie można kupić na www.bilety.mtp.pl.

 

Rośliny bliżej człowieka – zdobią, żywią, leczą

Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu po raz kolejny weźmie udział w Międzynarodowych Targach Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA, współtworząc program wydarzeń. Warsztaty, prelekcje i wystąpienia, które prowadzą znane w kraju autorytety, zapowiadają się bardzo interesująco. Uczestnicy Targów GARDENIA mogą liczyć m.in. na inspiracje w zakresie projektowania ogrodów, wykłady na temat glonów w oczkach wodnych, doboru gatunków i odmian roślin sadowniczych, prelekcje w zakresie technicznych nowości w ogrodnictwie czy roślin drzewiastych w hortiterapii.

 

Więcej informacji na www.gardenia.mtp.pl

pixel do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl