Czym jest sztuka kinetyczna i kim są jej przedstawiciele?
Czym jest sztuka kinetyczna i kim są jej przedstawiciele?

Sztuka kinetyczna w wykonaniu światowych artystów przybiera najróżniejsze formy.

 

Doceniane przez krytyków sztuki prace i instalacje co raz częściej trafiają również pod strzechy wprowadzając niezwykły, futurystyczny klimat do indywidualnych aranżacji ogrodów, parków czy wnętrz.

 

Chyba najsłynniejszym twórcą tego nurtu jest Anthony Howe, amerykański rzeźbiarz zaprzęgający do swoich instalacji moc żywiołów.

Jego prace można podziwiać nie tylko w prestiżowych kolekcjach i galeriach, ale również w przestrzeniach publicznych i podczas największych wydarzeń medialnych.

Jednym z nich były Igrzyska Olimpijskie w Rio w 2016 roku, podczas których ceremonię zamknięcia uświetniała niesamowita Rzeźba Kinetyczna jego autorstwa.

 

Coraz częściej rzeźby kinetyczne znajdują swoje miejsce również w prywatnych ogrodach.

Są one doceniane za nietuzinkowe formy nawiązujące do motywów florystycznych lub futurystycznych.

Ich niebanalne kształty intrygują i podkreślają zarówno charakter aranżowanej przestrzeni, jak i nieszablonowe i ambitne postawy swoich właścicieli kładących duży nacisk na indywidualizm wyrażania siebie poprzez otaczająca ich przestrzeń.

 

Oczywiście od stylu, w jakim urządzony jest dany ogród zależy czy uzupełniająca go stylistycznie rzeźba powinna mieć bardziej klasyczną czy awangardową formę.

Jeśli nie mamy pewności, jaką rzeźbę wiatrową wybrać zawsze można zwrócić się po pomoc do architekta zieleni lub specjalisty zajmującego się tą dziedziną sztuki.

 

Obecnie do cieszących się coraz większą popularnością, nowoczesnych aranżacji terenów zielonych wokół domów klienci wybierają wykonane ze stali nierdzewnej futurystyczne formy Rzeźb Wiatrowych.

 

Cechują je zazwyczaj asymetryczne rozwiązania przestrzenne nawiązujące do skomplikowanych konstrukcji mechanicznych.

Dzięki temu Rzeźby te zyskują lekką, acz intrygującą powierzchowność.

Dodatkowy efekt, jaki uzyskujemy decydując się na umieszczenie takiej właśnie ozdoby w naszym ogrodzie to ruch, który ożywia zieloną przestrzeń niezależnie od pory roku.

Należy bowiem pamiętać, że Rzeźby Wiatrowe, jako ozdoby przeznaczone do użytku zewnętrznego są odporne na korozję i zmienne warunki atmosferyczne.

 

Która z nich zachwyci Ciebie i Twoich gości?

pixel do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl