Jak oświetlić ciągi komunikacyjne w ogrodzie?
Jak oświetlić ciągi komunikacyjne w ogrodzie?

Po zmroku lampy solarne są znakomitym rozwiązaniem do oświetlania alejek w ogrodzie.

Wydobywają wówczas z cieni altany, pergole i linię nasadzeń tworząc nastrojowe i pełne magii miejsca.

 

Nowoczesne i bardzo wydajne panele solarne są w stanie skumulować energię potrzebną do pracy lamp nawet przez 20 godzin, a czujniki zmierzchowe automatycznie je uruchamiają.

Co więcej dostępne na rynku różne rodzaje lamp solarnych pozwolą dobrać taką ich formę, która idealnie sprawdzi się w naszym ogrodzie i nada mu niepowtarzalny charakter.

 

Możemy wybierać zatem spośród lamp z grotem ziemnym lub klasycznych latarni, które możemy zawiesić na specjalnych stelażach ogrodowych.

Warto zwrócić uwagę na to, że jeśli rozplanujemy oświetlenie w ogrodzie na różnych wysokościach, to nasza zielona przystań zyska wieczorem trzeci wymiar.

Oświetlenie umieszczone bezpośrednio na ziemi wyznaczy ciągi komunikacyjne. Jeśli zawiesimy kilka latarni solarnych na wysokich, dwumetrowych stelażach, światło nie tylko obejmie zasięgiem większy obszar, ale również sprawi, że przestrzeń ogrodu przestanie być płaska i jednowymiarowa.

 

Ciekawym rozwiązaniem są też świetlne łańcuchy solarne, które można w łatwy sposób opleść wokół krzewów lub konarów, gałęzi drzew.

W ten sposób przełamiemy poziomą linię wieczornego ogrodu i optycznie zyskamy więcej magicznie rozświetlonego miejsca.

 

pixel do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl