Jak przygotować ogród do wiosny?
Jak przygotować ogród do wiosny?

Marzec to idealny czas, aby zająć się przygotowaniem naszej zielonej oazy na nadchodzący sezon.

 

Jeśli na jesieni nie zdążyliśmy usunąć wszystkich liści, warto zgrabić je teraz. Pozostawione na trawniku spowodują nie tylko brak dostępu światła i gnicie trawy pozbawionej świeżego powietrza, ale też zatrzymają wodę i spowodują spore szkody w naszym idealnym trawniku.

Oczyszczając klomby i skalniaki z pozostałości obumarłych liści i części roślin uważajmy, aby nie uszkodzić budzących się o tej porze roku roślin cebulowych.

Nawet jeśli wiosna jest jeszcze chłodna, uważny obserwator zauważy czubki wzrostowe pierwszych przezimowanych hiacyntów czy szafirków.

 

 

Kolejnym krokiem jest odpowiednie napowietrzenie i nawiezienie naszego trawnika. Jeśli zrobimy to teraz, będziemy mogli cieszyć się soczystą i gęstą trawą w sezonie.

 

Wczesna wiosna to również idealny moment, aby zastanowić się, jak udekorować ogród aby cieszyć się nim przez resztę roku.

 

Dobierzmy kwiaty, których okres kwitnienia zapewni nam kolorowy dywan przez cały sezon.

Zadbajmy o elementy dekoracyjne, nowy trejaż lub pergola wpłynął pozytywnie na nasz odbiór ogrodu.

 

Koniecznie zaplanujmy oświetlenie, które wprowadzi wieczorne życie wśród zieleni!

 

Jeśli natomiast trudno nam się zdecydować jaki układ przybierze nasz ogród w tym sezonie, lub jeśli lubimy gdy zmienia się on z tygodnia na tydzień, sięgnijmy po oświetlenie solarne. Łatwość jego montażu i ewentualnej relokacji sprawi, że nie będziemy się nudzić w naszej zielonej oazie!

pixel do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl