Rzeźby do Nowoczesnego Ogrodu
Rzeźby do Nowoczesnego Ogrodu

Projektowanie ogrodów to nie lada sztuka.

 

Nie mniej daje ona mnóstwo satysfakcji i nie ma tu znaczenia czy zajmujemy się tym zawodowo, hobbystycznie czy po prostu urządzamy własny kawałek edenu.

Zastanawiając się, jak powinien wyglądać nasz ogród warto odpowiedzieć sobie na pytanie w jaki sposób najchętniej spędzamy w nim czas. 

 

Jakie są nasze ulubione aktywności i preferencje dotyczące stylu i do nich dostosować cały projekt, nasadzenia i układ ogrodu. 

W przypadku ogrodów nowoczesnych przewodnim hasłem jest zawsze minimalizm. 

Wyrażać się on będzie zarówno w przyjętej formie, jak i ilości i zróżnicowaniu nasadzień. 

Sięgamy wówczas po formy bardziej geometryczne, a więc ostre cięcie linii trawnika i rabat kwiatowych. 

Świetnie sprawdzą się gabiony wypełnione łupkami, koniecznie w kolorze korespondującym z użytą w ogrodzie kostką brukową. 

 

Jeśli decydujemy się na przełamanie linii trawnika nasadzeniami to powinny to być np. iglaki które można kształtować nadając im symetryczne lub abstrakcyjne, ale zawsze geometryczne kształty. 

 

Znakomicie w nowoczesnych aranżacjach ogrodowych sprawdzają się kompozycje z ozdobnych traw lub hortencji, ale pamiętajmy, że powinny one stanowić jedynie drobny element przełamujący rutynę. 

 

Założeniem minimalizmu w ogrodzie jest również minimalny nakład pracy potrzebny do jego pielęgnacji. 

Jako element dekoracyjny w ogrodach urządzanych w nowoczesnym stylu świetnie sprawdzą się fontanny w postaci pionowej tafli wody lub nowoczesne Rzeźby Kinetyczne. 

Zapomnijmy o wszelkich trejażach, pergolach i drewnie (chyba, że są to elementy z egzotycznego drewna utrzymane w minimalistycznej wręcz ascetycznej formie). 

 

Znakomicie sprawdzi się za to kamień i stal.

 

Ta nierdzewna jest materiałem, z którego wykonane są Rzeźby Wiatrowe zarówno te symetryczne o bardziej przewidywalnym ruchu, jak i te, które za centralny element swojej konstrukcji mają entropię. 

Ten stan spontanicznego, nieuporządkowanego ruchu idealnie podkreśli nowoczesny charakter ogrodu, w którym myślą przewodnią jest minimalizm. 

 

Która z Rzeźb pasuje do Twojego ogrodu?

 

 

 

pixel do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl