Ogród to wizytówka domu, zielona odskocznia od codzienności i miejsce relaksu.
Nic więc dziwnego, że myśląc o aranżacji naszej zielonej wyspy, poszukujemy rozwiązań, które będą zarówno piękne, jak i funkcjonalne.
W tym sezonie projektanci zwracają się ku nietuzinkowym elementom dekoracyjnym i wprowadzają do ogrodów i na tarasy rzeźby kinetyczne.
Kierunek w sztuce skupiający się na ruchu został zapoczątkowany przez Alexandra Calder’a, amerykańskiego rzeźbiarza i malarza zafascynowanego inżynierią mechaniczną.
Tworzył on formy plenerowe zarówno w tworzywie, jak i metalu. Konstruował rzeźby poruszane wiatrem lub pod wpływem zmiany temperatury.
Początkowo były one zarezerwowane dla wybrańców i osiągały niebotyczne sumy.
Obecnie podbijają serca właścicieli ogrodów na całym świecie.
Rzeźby kinetyczne najczęściej wykonane są z metalu zabezpieczanego antykorozyjnie lub po prostu ze stali nierdzewnej.
Przybierają najróżniejsze formy, od ażurowych przypominających wiatraki po skomplikowane, trójwymiarowe konstrukcje nawiązujące do motywów roślinnych.
Zawsze jednak są to nietuzinkowe i przyciągające uwagę rozwiązania dekoracyjne.
Nie tylko artyści poszukują najlepszego sposobu na wyrażenie siebie i nadanie pięknu jego najwłaściwszej formy.
Zastanawiając się jak w ciekawy i nietuzinkowy sposób zaaranżować swój ogród warto podążać za najnowszymi trendami i zastanowić się, jak wiele możemy zyskać wprowadzając ruch do statecznych rozwiązań małej architektury ogrodowej.
Jeśli chcesz stworzyć niepowtarzalny klimat wokół domu z pomocą przyjdą Ci rzeźby kinetyczne, które wprowadzą nutę magii niezależnie od tego czy aranżowana przestrzeń to ogromny ogród, czy przytulny zielony zakątek.
Eleganckie i precyzyjnie wykonane rzeźby będą nietuzinkową ozdobą zarówno w bezwietrzne dni, jak i wówczas gdy roztańczą się ożywione podmuchami wiatru.
Ogromną zaletą rzeźb wiatrowych jest fakt, że prezentują się znakomicie o każdej porze roku.
Zimą wydobywając się spośród śniegu przełamią monotonię bieli, wiosną umilą oczekiwanie na ukwiecone rabaty, aby latem wpleść pośród nie trochę magii, która rozwieje jesienne liście.
Możliwości aranżacji są praktycznie nieograniczone.
Wykorzystując rzeźby wiatrowe jako wykończenie obrzeży kwietników urozmaicisz swój ogród plenerową galerią przestrzennych form.
Możesz też wkomponować je pomiędzy nasadzenia w ogrodzie, wówczas zyskają one na trójwymiarowości, a używając rzeźb o różnych formach i wysokościach możesz tworzyć własne kompozycje artystyczne.
Mniejsze rozmiarowo rzeźby będą się również pięknieprezentowały wkomponowane w donice z kwiatami.
Ich ogromną zaletą jest również fakt, że można je montować do balustrad tarasów.
Wówczas mogą zapraszać gości przy wejściu na tarasowe party lub umilać czas spędzony na leniwym kontemplowaniu weekendu.
Te niezwykłe ozdoby ogrodowe wprowadzą powiew elegancji i dobrze pojętej ekstrawagancji do Twojej zielonej przystani.