Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Szum wody, spokojny letni ogród i czegóż chcieć więcej?

 

Piękne, ręcznie malowane fontanny solarne idealnie sprawdzą się w większych i mniejszych ogrodach, a także na tarasach lub nasłonecznionych balkonach. 

 

 

Fontanny Solarne

Fontanny solarne pozwolą spełnić marzenia o własnym źródełku z pluszczącą wodą bez konieczności szarpania się z całą infrastrukturą, doprowadzaniem wody czy elektryki. 

Fontanny od niepamiętnych czasów cieszą się niezwykłym entuzjazmem miłośników ogrodów. Szum wody łagodzi nasze nerwy i zmniejsza napięcie po ciężkiej pracy. Ten przyjemny odgłos kojarzy nam się z relaksem, czasem odpoczynku i wyciszenia w pięknych okolicznościach przyrody.

Woda jest wpisana w ideę ogrodu. Pozwala wzrastać zieloności, odżywia rośliny, poi zwierzęta i nadaje soczystości zieleni. Wodę do ogrodu możemy wprowadzić poprzez zbudowanie oczka wodnego, ogrodowego stawu lub właśnie dzięki fontannom ogrodowym. 

Woda w fontannie dostarczy nam nie tylko niezwykłych wrażeń wizualne, ale pozytywnie wpłynie także na specyficzny mikroklimat naszej zielonej przystani.

Szczególnie w letnie, upalne dni woda jest naszym sprzymierzeńcem chłodząc nas, orzeźwiając delikarną mgiełką i dając wytchnienie spragnionym skrzydlatym przyjacielom ogrodu.

Fontanna ogrodowa, jako element tzw. małej architektury ogrodowej, zaprosi do naszej zielonej przystani dzikie zapylacze, owady tak bardzo potrzebne i pożyteczne w ogrodowym ekosystemie. Dzięki temu będzie też świetnym rozwiązaniem dla miłośników obserwacji owadów zapylających i małych ptaków.

 

Fontanny dzielą się na kilka podstawowych rodzajów w zależności od ich kształtu.

 

Fontanna typu kaskada składa się zazwyczaj z kilku płaszczyzn umiejscowionych piętrowo, przez które przelewa się woda. Taki rodzaj fontanny ogrodowej nadaje ogrodowi pewną dynamikę i potęguje efekt dźwiękowy przelewającej się wody.

Podobną dynamikę uzyskamy dzięki fontannom typu wodospad. W tym typie fontann woda przelewa się z wysoko umiejscowionej platformy do dolnego zbiornika. Efekt przypomina klasyczne górskie wodospady.

Nieceo mniejsze formy przybierają fontanny z jednym zbiornikiem wody. W tym typie fontann ogrodowych woda tłoczona jest z jednego ujęcia i przelewa się do głównego zbiornika poruszając zgromadzoną tam taflę wody.

 

Wszystkie nasze fontanny zasilane są energią słoneczną, a panele solarne umieszczone są na przedłużonym kabelku, dzięki czemu możemy zamontować panel w miejscu intensywnego operowania promieni słonecznych, a fontannę w zacisznym, zielonym zakątku.

 

Montaż naszych fontann jest bajecznie prosty, wystarczy ustawić fontannę w wybranym miejscu, uzupełnić zbiorniczek wodą i wystawić panel solarny na słońce. 

 

Miłego relaksu!

pixel do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl